« Svibanj 2020 »

Izložba radova UZ "Mići Trsaćani"

Povodom 200.-te godišnjice naše škole organizirali smo izložbu učeničkih radova s kojima smo nastupali na Županijskim i Državnim smotrama učeničkih zadruga, sajmovima povodom Dana  Sv. Vida, likovnim manifestacijama „Pul Kaštela“, festivalima „Mitovi i legende na Trsatu“ te brojnim sajmovima unutar naše škole tijekom svih godina od kad je obnovljen rad naše učeničke zadruge „Mići Trsaćani“.

Budući da je do sada svaka izložba bila prodajna, trebalo je i obnoviti ponudu. Vrijedne ruke naših učenika cijele su prošle školske godine oblikovale različite uporabne predmete i suvenire s motivima Trsata. Osim kroz redovnu nastavu likovne kulture, rad se provodio i kroz izvannastavne aktivnosti (Likovna grupa viših i nižih razreda, Mali poduzetnici i naša nova sekcija učeničke zadruge Recycle Art).

Tako su se na učeničkim stolovima našli ukrasni keramički proizvodi poput  trsatskih zmajeva, primorskih kućica i poneštrica, trsatske kule u obliku magneta i posude za olovke te kao zidnog ukrasa –reljefa. Bilo je tu i reljefa svekolikog bilja karakterističnog za primorski kraj, ali i maštovitog podmorskog svijeta.

Od uporabnih predmeta učenici su izradili i izložili keramičke tanjuriće, šalice, zdjelice, podmetače za kuhače i vaze s  motivima Trsata i motivima glagoljice.

Izložili smo i naše puzzle s motivima Trsata , koje su prošle godine dobile priznanje Najproizvod. Također su se na stolovima našle naljepnice za auto sa sloganom škole i sloganom za naš Trsat , torbe sa logotipom škole...

Grupa Recycle Art izložila je i ovogodišnji nakit  od potezača, te su dobili svoje prve narudžbe  za božični sajam.

Posebna zanimljivost bila je prezentacija rada naših učenica na lončarskom kolu. Stručno su objašnjavale postupak pa su se i neki od uzvanika odvažili zasukati rukave, iskušati svoje sposobnosti i ostvariti zanimljive uratke.