Autor: Administrator , 17. 4. 2012.

Učenici trećeg razreda naše škole pod vodstvom razrednice Nine Kamenski posjetili su 31.03. Novi list.

Upoznavanje s izradom novina počelo je u redakciji gdje im je urednica Školskog lista Karolina Krikšić Vidas približila proces kako od teksta i fotografija nastaje cjeloviti članak i uređena stranica. Djecu je posebno fascinirala situacija u kojoj tekst s kompjutora postaje - aluminijska ploča s koje se u tiskari sve prije viđeno preslikava na papir. Uz oduševljenje bukom i brzinom vrtnje rotacijskog stroja, jedna od većih misterija bila im je zbog čega novine  - prljaju ruke. Mada im se podatak , da novinari i svi ostali djelatnici u novinskoj kući rade bez slobodnih vikenda i praznika, nije pretjerano dopao, kod većine je ipak ostala želja da se jednog dana nađu kao zaposlenici u Novom listu.

Školska događanja

Školska događanja