4.razred
4. razred - GLAZBENA AKTIVNOSTI
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 4. 5. 2020.

Dobro jutro, 4. razredi!

Ovaj nastavni sat odnosi se na slijedeće datume - 4. A (8.5.)  i 4. B (4.5.)

Do sada ste aktivno muzicirali koristeći zvukove svoga tijela ( tijeloglazba ili body percussion), a malo ste i zaplesati i rekreirali se uz glazbu. Ovaj tjedan opet ćete zasvirati, ali na raznim zvučnim stvarima koje pronađete u svojim kućama. Pažljivo čitajte upute koje slijede pod OPŠIRNIJE.

Opet smo na glazbi poznatog nam skladatelja Peter Iljiča Čajkovskog, ali ovog puta je u pitanju skladba naziva Valcer cvijeća, ples koji je također dio baleta Orašar. S obzirom da je riječ o valceru, skladba je sporijeg tempa nego ona prethodna te će vam u tom smislu biti lakše pratiti glazbu i simbole

1.

Pronađite tri zvučne stvari u svom okruženju – na primjer: staklena čašica ili boca (uz olovku s kojom ćeš lupkati), dvije žlice koje će zamijeniti metalne štapiće, padelu ili plastičnu posudu po kojima ćeš lupkati…dakle, bilo što, što zvuči, odnosno s čime možete stvoriti zvuk.
  2.

Otvorite video putem linka : https://www.youtube.com/watch?v=bOXFrgB083A
  3.

Simboli koje pratite su: crveni, plavi i žuti cvijet – vi morate odrediti koji simbol, odnosno cvijet će biti određeni kućni instrument koje ste odabrali i s kojim ćete svirati. Dakle – jedan simbol= jedan instrument (npr. crveni cvijet= limenka) .
  4.

Video možete vratiti nekoliko puta dok ne budete zadovoljni vašom izvedbom

Napomena za vas i vaše roditelje.

Ocijenila bi ovaj uradak. Naime, ocjena iz glazbenih aktivnosti nije nikada temeljena na rezultatu već na trudu koji djeca ulože u izvedbu, a u ovim situacijama gdje sve rade sami ili uz podršku roditelja, trud se u ovakvim glazbenim aktivnostima još više cijeni. Stoga, smatram da bi bilo dobro dati jednu poticajnu ocjenu takvim učenicima, međutim za to mi treba snimka njihove izvedbe. Znam da nije jednostavno nekima snimiti se i da ih je možda sram, ali možete se snimiti s leđa ili samo ruke kako sviraju. Isto tako radi zakona i pravila potrebna mi je suglasnost roditelja da pristaju na to da se snimka pošalje i da je ja iskoristim u svrhu ocjenjivanja.

Ako se slažete sa svim ranije navedenim molila bih da roditelji na mail (maja.bolic@skole.hr) pošalju kratku suglasnost u kojoj pristaju na slanje i korištenje video uratka svoga djeteta samo u svrhu ocjenjivanja zadatka, čime se i ja obvezujem da neću koristiti video u nikakve druge svrhe i da ga neću dalje distribuirati. Ako vam slučajno radi veličine podataka bude problem slati preko ovog školskog maila, probajte ma majabolic@gmail.com ili na viber/whatsapp broj 0921465086

Video uz suglasnost možete poslati do kraja idućeg tjedna (do 15. 5. ).

Ako se ne slažete s time da snimite i pošaljete video svoga djeteta, nema problema, taj učenik neće radi toga ispaštati jer ćemo svakako do kraja godine imati još prilike za ocjenjivanje nekih drugih zadataka.

Ugodan ostatak dana,

učiteljica Maja Bolić