Savjeti za roditelje

Poštovani roditelji, na ovoj stranici možete pronaći savjete naše stručne službe - školske pedagoginje, Jadranke Perković – Sušanj.

U rubrici "Nastava na daljinu" pročitajte savjete stručne službe škole o provođenju nastave preko interneta od 16.3.2020.

Pogledajte kako možete pripremiti svoje dijete za školu, pomoći mu u učenju , kako korigirati djetetovo ponašanje i još punoooo ostalih savjeta ....

RODITELJIMA  PRVAŠIĆA

KORIGIRANJE DJEČJEG PONAŠANJA

KAKO GOVORITI DA BI ME MOJE DIJETE STVARNO SLUŠALO I RAZGOVARALO SA MNOM

KAKO DIJETE PRIPREMITI ZA POLAZAK U ŠKOLU?

BESPLATNO SAVJETOVANJE ZA RODITELJE (CERF)

Dragi roditelji,

ovim putem Vas obavještavam da zbog trenutne situacije uzrokovane pandemijom virusa COVID-19 Centar za rehabilitaciju Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta u Zagrebu nudi roditeljima besplatno savjetovanje putem telefona vezano uz različita područja razvoja djeteta.

Brojevi telefona njihovih stručnjaka (psiholozi, edukacijski rehabilitatori, logopedi i socijalni pedagozi) prema područjima iz kojih njihovi stručnjaci pružaju podršku i savjetovanje te vrijeme u kojem ih možete nazvati nalaze se u letcima i obavijestima u prilogu.

Pedagoginja

"RAZGOVARAJMO O ŽIVOTU S DRUGE STRANE EKRANA"

Poštovani roditelji,

u prilogu ćete pronaći  priručnik "Razgovarajmo o životu s druge strane ekrana" u kojemu  se nalaze radionice za roditelje i djecu  koje su pripremili stručnjaci iz Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a.

"Današnja djeca se jako rano  susreću  s brojnim ekranima - od televizora, računala do tableta i mobitela. Zbog današnjeg načina života i zaposlenosti roditelja  u većini obitelji nema pravila vezanih uz korištenje interneta i društvenih mreža, a djeca ih često koriste  bez nadzora roditelja. Mnoga se djeca počinju koristiti internetom već u predškolskoj dobi, a mobitele i internet koriste svi učenici  osnovnih i srednjih škola. Stoga se mnogi roditelji brinu zbog lošeg utjecaja interneta i društvenih mreža na djecu. Uz ovaj priručnik započnite komunikaciju s djecom o njihovim iskustvima u digitalnom okruženju. Zajedno istražujte, učite i razvijajte sigurno i odgovorno korištenje medija!"

Pedagoginja