Zajedno više možemo

Grad Rijeka, u suradnji s PU primorsko-goranskom, u osnovnim školama  provodi preventivne programe pod zajedničkim nazivom „ZAJEDNO VIŠE MOŽEMO“, usmjerenih na prevenciju zlouporabe opojnih droga i drugih sredstava ovisnosti, vandalizma, vršnjačkog nasilja i drugih oblika rizičnog ponašanja.

Ovi programi namijenjeni su populaciji učenika 4., 5. i 6. razreda osnovnih škola na području Grada Rijeke i njihovim roditeljima. Njima se djeluje na razvoj spoznaje o postojanju društvenih subjekata koji zajednički organizirano djeluju pri stvaranju pozitivnog okruženja za razvoj djece i mladih.

Više o komponentama ovog programa:

Mogu ako hoću 1 (MAH-1)

Sajam mogućnosti

Prevencija i alternativa 1 (PIA 1)

Prevencija i alternativa 2 (PIA 2)

Mogu ako hoću 2 (MAH-2)

Zdrav za 5!

Zdrav za 5! je program prevencije ovisnosti usmjerena na promociju prosocijalnog, preventivnog i zaštitnog djelovanja uz razvijanje socio-emocionalnih vještina učenika. Aktivnosti se održavaju na satu razrednog odjela učenika 8. razreda, a provode ih policijski službenik te stručna suradnica škole – socijalna pedagoginja Maja Draščić.

Ciljevi aktivnosti odnose se na educiranje i senzibiliziranje mladih o štetnim životnim navikama (ovisnost), usvajanje zdravih stilova života te podizanje razine samosvijesti o odgovornosti u očuvanju vlastitog i tuđeg zdravlja.

možete pogledati u prilogu na sljedećem linku.

zajedno vise mozemo.pdf