« Svibanj 2024 »

Prijave za upis u prvi razred za školsku 2023./2024. godinu
Autor: Jadranka Perković-Sušanj, 18. 1. 2023.

Poštovani roditelji/skrbnici,

Prijave djece za upis u 1. razred osnovne škole provodit će se od ponedjeljka, 23. do petka, 27. siječnja 2023. godine putem elektronske pošte, odnosno u iznimnim slučajevima  dostavom dokumenata u tajništvo škole.

Pogledajte pod OPŠIRNIJE

Djeca rođena od 1. travnja 2016. do 31. ožujka 2017. godine te djeca kojoj je odgođen upis u prvi razred osnovne škole u prošloj školskoj godini obvezna su pristupiti upisu u prvi razred osnovne škole prema upisnom području za svaku osnovnu školu, a prema prijavljenoj adresi prebivališta odnosno boravišta djeteta.

Iznimno se u prvi razred osnovne škole mogu upisati i djeca rođena od 01. travnja 2017. godine do 31. prosinca 2017. godine. Roditelji odnosno skrbnik/ca djeteta  trebaju se javiti školi kojoj dijete pripada prema upisnom području od ponedjeljka, 23. do petka, 27. siječnja 2023. godine te najkasnije do 31. ožujka 2023. godine Upravnom odjelu za odgoj i obrazovanje Primorsko-goranske županije, elektronskom poštom podnijeti Zahtjev (Zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole ).

Za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred  treba podnijeti Zahtjev upravnom odjelu za odgoj i obrazovanje.

Prijave djece obavljaju se od ponedjeljka, 23. do petka, 27. siječnja 2023. godine u školi kojoj pripadaju  prema upisnom području.

Prijava se šalje na  upisi.ostrsat@gmail.com  (ukoliko niste u mogućnosti prijavu obaviti elektronskim putem iznimno ćete dostaviti traženo u tajništvo škole).

Prijava treba sadržavati:

- ispunjeni Obrazac za prijavu u Osnovnu školu Trsat (obrazac u prilogu)

- presliku osobne iskaznice ili potvrdu o prijavi prebivališta/boravišta djeteta

- presliku osobne iskaznice ili potvrdu o prijavi prebivališta/boravišta roditelja/staratelja

Ukoliko ne pripadate našem upisnom području, a želite upisati dijete u Osnovnu školu  Trsatprijavu podnosite školi kojoj dijete pripada, a našoj školi dostavljate samo ispunjeni Zahtjev za upis izvan upisnog  područja (obrazac u prilogu).

Zahtjev je potrebno poslati na adresu upisi.ostrsat@gmail.com (ukoliko niste u mogućnosti poslati traženo u elektronskom obliku, dostavit ćete zahtjev u tajništvo škole).

Ukoliko pripadate našem upisnom području, a želite upisati dijete u drugu školu, to ćete i naznačiti u Obrascu za prijavu u OŠ Trsat.

Ukoliko želite  prijevremeni upis za dijete  ili  privremeno oslobađanje od upisa, molimo da to naznačite pod napomenom u Obrascu za prijavu u Osnovnu školu Trsat.

Za odgodu upisa potrebno je proći isti postupak kao svaki redovni obveznik (dostaviti Prijavu školi, u napomeni naznačiti da želite odgodu).

Iznimka od upisnih područja su talijanske škole,  Osnovna waldorfska škole te Katolička osnovna škola Josip Pavlišić, čija su upisna područja Grad Rijeka, Primorsko-goranska županija i Republika Hrvatska. Ukoliko dijete upisujete u neku od tih škola, molimo da nas pisano informirate i dostavite nam kontakte radi naše evidencije.

Mole se roditelji/skrbnici koji trenutno žive ili se nalaze u inozemstvu, a njihova djeca školski obveznici još uvijek imaju prijavljeno prebivalište/boravište na području PGŽ, da o tome čim prije obavijeste Upravni odjel za odgoj i obrazovanje putem telefona 354-448 (Meri Varga)  ili  354-484 (Ognjen Šimić)  ili elektronske pošte na adrese: Meri Varga, meri.varga@pgz.hr,  Ognjen Šimić, ognjen.simic@pgz.hr,  ili Ingrid Mrđen, ingrid.mrdjen@pgz.hr

Dokumente i obrasce koje je donio Upravni odjel dostavljamo u prilogu i molimo da ih proučite:

- Plan upisa u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2023./2024.

- Javni poziv – prijave upisnog postupka  za školsku godinu 2023./2024.

- Informativni obrazac o upisu u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2023./2024.

- Zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole

- Zahtjev za privremeno oslobađanje od upisa u I. razred osnove škole